دسته :    تاریخ درج : ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۲۰:۵۷

درباره ما


اندیشکده بانکداری بین‌ الملل را جمعی از دانشجویان و دانش‌ آموختگان ارشد و دکترای رشته‌ های بانکداری، مالی و اقتصاد تشکیل می‌دهند، با این هدف که بتوانند سهمی در ارتقاء دانش بانکداری کشور داشته باشند. بانکداری در کشورهای دیگر دارای چند صد سال سابقه است و به صورت مستمر نیز از طریق کارهای مطالعاتی و پژوهشی، ابزارها و روشهای نوین به آن اضافه می‌شود. این اندیشکده در نظر دارد با رصد مستمر مهمترین وقایع و اخبار این حوزه، اطلاعات مفیدی را در اختیار جامعه بانکی و ارزی کشور قرار دهد. تلاش شده است که اطلاعات ارایه شده فاقد پیچیدگی و اصطلاحات تخصصی باشند که عموم مردم نیز بتوانند از آن بهره مند شوند. دانش بانکداری دانش مهمی است که هر فردی باید حداقلهایی از آن دانش را فراگیرد. این موضوع در مدارس و دانشگاه‌های ما انجام نمی‌شود. ارایه محتواهای غیرتخصصی نیز یکی از ماموریتهای مهم اندیشکده است.

یکی از ماموریتهای اصلی اندیشکده رصد مستمر تحولات بانکداری است که تلاش می شود خلاصه آن در قالب بولتن بانکداری بین الملل در اختیار جامعه بانکی کشور قرار گیرد. از این منظر، اتفاقات و رویدادهای مهم بانکداری بین المللی در کشور انعکاس یافته و از فرصتهای بوجود آمده استفاده بیهنه صورت می گیرد. در واقع، اندیشکده تلاش دارد، چشم رصدگر کشور در حوزه بانکداری بین المللی باشد و این مهم محقق نمی شود جزء با همدلی و همراهی اعضای محترم اندیشکده و بازخوردهای جامعه بانکی نسبت به محتوای تولید شده.

اندیشکده در ابتدای راه است و نیازمند بازخورد و توصیه های اصلاحی. قطعا هر گونه تولیدمحتوا بدون ایراد نیست و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم. تلاش داریم ماموریتهای مختلفی که برای اندیشکده درنظر گرفته ایم به نحو بهینه تحقق یابند؛ از اصلاحات بنیادین در حوزه مقدمات بانکداری بین المللی تا روشهای پیشرفته بانکداری مانند بانکداری غیرمستقیم.

 

  • نظرات کاربران
  • فرم ثبت نظر
نظری برای این مطلب وجود ندارد!


طراحی سایت | فروشگاه آنلاین | خدمات وب اندیشکدهبانکداریارزبین‌المللبین المللفراساحلیآفشورسوئیفتSWIFTنرخ ارزفین تکفین‌تکfintechیورودالردلار اروپاییبانکداری بین المللبانکداری بین‌المللبانکداری بین‌المللیبانکداری بین المللیبین المللیبین‌المللیThink Tank