دسته : نرخ ارز    تاریخ درج : ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۲:۴۵    دیده شده : 630

ادامه ارز 4200 تا پایان سال 98

علی ربیعی سخنگوی دولت: در جلسه روز پنج شنبه رئیس جمهور با وزاری اقتصادی تصمیم بر عدم تغییر سیاست‌های ارزی برای واردات کالا‌های اساسی گرفته شده است.

سخنگوی دولت افزود: با وجود افزایش 78 درصدی دخایر کالا‌های اساسی نسبت به زمان مشابه سال گذشته مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

ربیعی با اشاره به تخصیص ارز 4200 برای واردات کالا‌های اساسی تشریح کرد: تا کنون ارز برای واردات کالا‌های اساسی توسط دولت به ترتیب 3 میلیارد برای وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و مسئله دارو، 10 میلیارد دلار برای کشاورزی و 3 میلیارد دلار برای اقلام و کالا‌های صنعتی که مهم‌ترین آن‌ها کاغذ و بوده از سوی دولت تخصیص پیدا کرده است.

وی در پایان با بیان اینکه تامین ارز 4200 برای کالا‌های اساسی تا پایان سال ادامه دارد اظهار کرد: تا زمانی که اصلاح ساختار بودجه تکمیل و به نتیجه برسد که احتمالا اجرایش به سال‌های بعد موکول شود این تصمیم دولت برقرار خواهد بود.

گفتنی است از سال گذشته که التهابات بازار ارز اتفاق افتاد؛ ارز 4200 تومانی برای واردات کالا‌های اساسی مقرر شده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

  • نظرات کاربران
  • فرم ثبت نظر
نظری برای این مطلب وجود ندارد!


طراحی سایت | فروشگاه آنلاین | خدمات وب اندیشکدهبانکداریارزبین‌المللبین المللفراساحلیآفشورسوئیفتSWIFTنرخ ارزفین تکفین‌تکfintechیورودالردلار اروپاییبانکداری بین المللبانکداری بین‌المللبانکداری بین‌المللیبانکداری بین المللیبین المللیبین‌المللیThink Tank